Εργασία στον ΟΤΕ

<< < (440/447) > >>

vasso:
Γραφήματα στις εξετάσεις του ΟΤΕ; Ω θεε μου, όχι άλλο  Nyquist!

^^DaRk_HunTeR:
Δωσαν αρκετοι γνωστοι μου αλλα κανενας ηλεκτρολογος ως τωρα...(κυριως Παιδαγωγικο και Φιλολογια) οποτε δεν ειναι και πολυ αξιοπιστες γνωμες... :P

Ηταν 5-6 σελιδες με ερωτησεις πολλαπλης επιλογης και θεωρητικης φυσεως(κατανοηση κειμενου) και πρακτικης(μαθηματικα, κυριως πραξεις με ποσοστα), με χρονο 25 λεπτα και μετα αλλα 10 για τα Αγγλικα.

Απο οτι μου ειπαν ηταν παρα πολλες και κανεις δεν τις απαντησε ολες, αυτα ισχυουν για το πρωτο 25λεπτο γιατι στα Αγγλικα τα πραγματα ηταν σχετικα πιο βατα απο αποψη πληθους ερωτησεων και χρονου. Η εταιρεια που διοργανωσε την αξιολογηση τους συμβουλεψε να μην απαντησουν στην τυχη και απλα οτι δεν προλαβουν να το αφησουν κενο καθως θα υπαρχει επιπτωση...

Τα ατομα ηταν παρα πολλα και μαλιστα μοιρασμενα σε διαφορες μερες.
Για το ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα τους ειπαν πως ειναι θεμα OTEplus και δεν γνωριζουν.

Περιμενω γνωμες ηλεκτρολογων...

heavy melon:
τους ηλεκτρολόγους τους έχουν αφήσει για αύριο;  :P

Κι εγώ αυτά άκουσα,
γενικά εύκολα μαθηματικά επιπέδου δημοτικού
αλλά 25' για 45 ερωτήσεις.

Ωραίο σύστημα, πολύ ωραίο.

Ex_Mechanus:
Ξέρουν τι κάνουν, δεν τους πολυνοιάζει πόσο καλοί είστε σε αυτό που κάνετε, αλλά πόσο γρήγορα το κάνετε, αν αντέχετε στη πίεση και πως την διαχειρίζεστε, πως ανταπεξέρχεστε σε εντατικούς ρυθμούς. Οι απαιτήσεις συμπίεσης του κόστους εργασίας, έχει ως αποτέλεσμα εδώ και 2 χρόνια κάθε μερά να είναι και χειρότερα, από τις συνθήκες εργασίας, μέχρι το πρόγραμμα και τις απολαβές. Και μιλάμε για τις φοιτητικές συμβάσεις, που έχουν ευνοϊκότερους όρους από αυτούς του oteplus. Δεν θέλω να φαντάζομαι για τι περιβάλλον εργασίας θα μιλάμε στο μέλλον.

Και ναι υπάρχουν και χειρότερα. Η πρόσληψη σας δεν σημαίνει και παραμονή, έστω απροδιόριστου χρόνου. Το πρώτο διάστημα σκοπεύουν να κάνουν ένα ξεσκαρτάρισμα, να δουν ποιός συμμορφώνεται καλύτερα με αυτό το πλαίσιο εργασίας. Αναμένεται δηλαδή παροξυσμός με τον χρόνο διαχείρησης των πελατών (αν και υπάρχουν και άλλα κριτήρια απόδοσης, αυτό είναι το μόνο "σκληρό") και φεστιβάλ δουλικότητας στους πιο προνομιούχους εκεί μέσα παύλα έχοντες εποπτική θέση (θέση και όχι φύση προνομιούχοι, οι μισοί oteplus είναι και αυτοί).

Grecs:
Kαλα τα λεω στον πατερα μου να παρω το χωραφι να το καλλιεργω και να ψαρευω στα ενδιαμεσα. Υπαλληλικι και μαλακειες.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page