Πολυτεχνικές σχολές στην Κύπρο

<< < (2/3) > >>

VforVoltage:
Quote from: Singularity on July 03, 2020, 17:12:45 pm

Εν στοτσι αλλα οι πιο στοτσι που την βιλλια που τρωμε δαμεσα.
sent from mTHMMY 


 ;D ;D

malappapas:
Quote from: RioCompiler on July 03, 2020, 17:10:59 pm

define "Δυσκολη Σχολη"

Στο ΠανΚυπ γίνεται ξεχωριστά το προπτυχιακό και το μεταπτυχιακό. Αν δεις το προγραμμα σπουδών για το μεταπτυχιακό είναι σχεδον ιδιο με το 4ο-5ο έτος του ΑΠΘ σε μαθήματα.
sent from mTHMMY 


Αν υποθέσουμε ότι οι απαιτήσεις των καθηγητών του ΠανΚυπ είναι σε φυσιολογικό επίπεδο νομίζω αυτό που εννοούν δύσκολη σχολή είναι ότι δεν έχουν χρόνο να μην διαβάσουν ανάμεσα στα εξάμηνα.
Το σύστημα Κύπρο πάει με ενδιάμεσες εξετάσεις παράλληλα με μαθήματα στη μέση του εξαμήνου (Οκτώβρη - Νοέμβρη και Μάρτη αν δεν κάνω λάθος), δηλαδή πριν κάν αρχίσει το εξάμηνο πρέπει να αρχίσεις διάβασμα και μετά τελικές (Δεκέμβρη και Μάη(αχ παραλία  ::) )). Αυτό στο τέλος βγαίνει σε καλό γιατί σε αναγκάζει να διαβάσεις αλλά η γκρίνια είναι γκρίνια

Επίσης είναι 4 χρόνια σχολή, λογικό να βλέπεις μαθήματα 4-5ου στο μεταπτυχιακό

Quote from: Singularity on July 03, 2020, 17:12:45 pm

χαχαχαχαχ ήμουν σίγουρος θα απαντούσε κάποιος απο εσας.

Εν στοτσι αλλα οι πιο στοτσι που την βιλλια που τρωμε δαμεσα.
sent from mTHMMY 


Από το στόμα μου το πήρες  ;D



Florence:
Quote from: malappapas on July 03, 2020, 16:00:19 pm

Το Παν.Κυπ είναι σαν το ΑΠΘ και το Τε.Πα.Κ σαν το Πα.Μακ. (Όχι κατά γράμμα αλλά κατάλαβες τι εννοώ) Εννοείται το Παν.Κυπ είναι το καλύτερο των 2 αλλά κατά τη γνώμη μου εξακολουθεί να ισχύει ΑΠΘ>ΠανΚυπ.


παρατήρησα ότι σε κάποιες σχολές του ΤεΠαΚ οι βάσεις είναι λίγο πιο υψηλές από του ΠανΚυπ...Δεδομένου ότι είναι καλύτερο δε θα έπρεπε να έχει υψηλότερες βάσεις από το άλλο?

Prison Mike:
Quote from: Florence on July 04, 2020, 13:27:35 pm

παρατήρησα ότι σε κάποιες σχολές του ΤεΠαΚ οι βάσεις είναι λίγο πιο υψηλές από του ΠανΚυπ...Δεδομένου ότι είναι καλύτερο δε θα έπρεπε να έχει υψηλότερες βάσεις από το άλλο?


Έχει σχέση και με την πόλη που μένεις. Αν είσαι απο Λεμεσό ίσως να προτιμήσεις το ΤΕΠΑΚ παρόλο που είναι λίγο χειρότερο πανεπιστήμιο απλά για να γλιτώσεις το ενοίκιο κ.λ.π που θα πλήρωνες αν πήγαινες στο Πανεπιστήμιο Κυπρου
sent from mTHMMY 

Katarameno:
Quote from: Singularity on July 03, 2020, 17:12:45 pm

Εν στοτσι αλλα οι πιο στοτσι που την βιλλια που τρωμε δαμεσα.
sent from mTHMMY 

:D
Ε, αυτό είναι ζαβολιά, δε παίζω. Να μεταφραστεί πάραυτα  :P
sent from mTHMMY 

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page