Χαρίζεται γατάκι

(1/1)

Escobar:
Μου παράτησαν στο μπαλκόνι ένα γατάκι μέσα σε σφραγισμένη κούτα,  με σημείωμα ότι δεν "μπορούν να το φροντίσουν πλεον" (επειδή είδαν μάλλον ότι έχω ήδη γάτα).

Είναι θηλυκό πολύ καλό και ήσυχο και πηγαίνει κανονικά στην άμμο του. Δεν μπορώ να το κρατήσω, γιατί δεν τα πάει καλά με το ήδη υπάρχον ζώο, αλλά δεν θέλω απλά να το αφήσω γιατί δεν θα επιβιώσει.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος/α ή έχει γνωστό/ή που ενδιαφερεται ας στείλει pm, μπορώ να του το φέρω κιόλας αν χρειαστεί.

daydreamer:
Όταν έφερα στο σπίτι δεύτερο γατάκι, πέρασε πάνω από ένας μήνας για να ομαλοποιηθεί η κατάσταση και τώρα είναι αχώριστες και φροντίζουν η μία την άλλη με ένα τρόπο που θα έπρεπε να ζηλεύουν και οι άνθρωποι.

Κι αυτό ενώ αρχικά κυνηγούσε η παλιά και μεγαλύτερη να πνίξει τη μικρότερη (τη δάγκωνε στο λαιμό και πήγαινε να βάλει τα νύχια της μέσα στα μάτια της).

Δε γνωρίζω αν προσπάθησες και πόσο, αλλά θα πρότεινα να δώσεις μια ευκαιρία στο γατάκι.

Κάτι τελευταίο, εγώ αποφάσισα να υιοθετήσω δεύτερη γάτα για να κάνει παρέα στην πρώτη τις ώρες που λείπω  στη δουλεία... Όμως η μεγάλη επηρεάστηκε πάρα πολύ από τη συμπεριφορά της νεότερης και υιοθέτησε πολλά θετικά στοιχεία της συμπεριφοράς της. Ηρέμησε, μαλάκωσε και έγινε ακόμα πιο χαδιάρα και φιλική προς τον άνθρωπο.

Κάθε περίπτωση ξεχωριστή, αλλά ήθελα να το αναφέρω

Escobar:
Επειδή κ αυτή που έχω τώρα είναι το πρώτο τέτοιο κατοικίδιο, θεωρώ ότι δεν μπορώ να διαχειριστώ και δεύτερο, πέρα από τον χρόνο προσαρμογής που λες και εσύ. 

Προσπαθώ προς το παρόν να το φροντίζω όσο καλύτερα μπορώ, αλλά αν δεν βρεθεί κάποιος το να το αφήσω έξω στον κήπο είναι μονόδρομος

Navigation

[0] Message Index