ΑΠΘ: Καθηγητής γρονθοκοπεί φοιτητή

<< < (3/4) > >>

Singularity:
και τώρα όλοι θα ασχολούμαστε με τη μπουνιά, που δεν ηταν καν αρκετά καλή/δυνατή. Να βλέπαμε κανα απερκατ και να πέφτει σαν το μορταλ κομπατ να πω αξίζει να ασχοληθείς.
sent from mTHMMY 

The_Traitor:
Quote from: xaotikos on June 05, 2019, 00:19:23 am

Εντάξει ναι. Απλά για να μη κοροϊδευομαστε, εγώ το ξαναλέω κ εδώ. Η πρυτανεια ισχυρίζεται ότι οι φοιτητές τους πετσοκοψαν αδιακρίτως εκεί μέσα. Που εμένα γενικά μου ακούγεται ψέμα.

Και τι λέμε αν υπάρχει κάποιο ψέμα στην αφήγηση ενός τέτοιου περιστατικου στην επίσημη θέση του ΑΠΘ;

Αν, λέω εγώ τώρα, δει ολόκληρο το βίντεο ο οποιοσδήποτε καλοπροαιρετος φοιτητής του ΑΠΘ, και ΑΝ τελικά αποδειχτεί ότι κανένας δεν πήγε να εκπαραθυρωσει καθηγητή, κανένας δεν πλάκωσε στο ξύλο τους πάντες, αλλά αντίθετα η πλευρά που επίσημα και θεσμικά εμφανίζεται ως θιγμενη ήταν αυτή που επέλεξε να αντιπαρατεθει βίαια, τότε τι;

Φαντάζομαι ότι αν δούμε φοιτητές να πλακώνουν στο ξύλο καθηγητές στη συγκλειτο, θα καταδικαστουν απεριφραστα οι τραμπουκοι (ας πούμε καλώς, ωραία)

Αν στην (καθόλου σπάνια ή απίθανη) προκειμένη περίπτωση οι τραμπουκοι ήταν ορισμένοι καθηγητές ή οι φυλακές της πρυτανειας ομως;
sent from mTHMMY  


Για οποιονδήποτε καθηγητή, αφαίρεση δικαιώματος διδασκαλίας, απόλυση και πούλο από κάθε είδους συμμετοχή στο πανεπιστήμιο θα έλεγα,
αλλά εδώ έχουμε πολιτικούς που ασκούν βία, το δημοσιοποιούν και μεγάλο (μεγαλύτερο από το 0% π θα έπρεπε) κομμάτι του πληθυσμού τους στηρίζει.
Οπότε αν ισχύουν εν τέλει όλα αυτά που λες, θα του κάνουν λεκτική επίπληξη και ίσως του αφαιρέσουν την προεδρεία του τμήματος του.
Το πολύ. Αν όλα τα φώτα στραφουν εκεί και πάρει πολιτικό χαρακτήρα εν όψει εκλογών.
Και έχει πανσέληνο.
Και έκλειψη ηλίου.
Και ανάδρομο Ερμή.
Ταυτόχρονα.

edit - Μόλις συνειδητοποίησα ότι εγώ του έδωσα πολιτικό χαρακτήρα, μλκίαμου

billbarrett:
Ο φοιτητης δεν πρεπει να κανει μια μηνυση?

Ξερει κανεις τι γινεται τοτε με το βιντεο? Θεωρειται αποδεικτικο στοιχειο?

Το γραφειο του καθηγητη θεωρειται ιδιωτικος χωρος κλπ?

Αν το αφησουν ετσι με το κλιμα που δημιουργειται, θα τον δουμε σαν ηρωα τον καθηγητη αυριο στα ΜΜΕ. Η πρυτανεια εχει απ'οτι φαινεται ετοιμο το αφηγημα της, αν δεν ειναι αληθεια δηλαδη και δεν πηγαν οντως να τραμπουκισουν

Αιμιλία η φτερωτή χελώνα:
Quote from: pastal on June 04, 2019, 23:42:17 pm

Άκυρο τελείως .

τι παιχτηκε; υπαρχει βενιζελικος hooligan στο τημμυ; ισχυει η φημη οτι σε εχει δειρει κι εσενα ο κυριος καθηγητης στις προπονησεις των beni-hooligans?

pastal:
Quote from: Αιμιλία η φτερωτή χελώνα on June 05, 2019, 03:26:40 am

τι παιχτηκε; υπαρχει βενιζελικος hooligan στο τημμυ; ισχυει η φημη οτι σε εχει δειρει κι εσενα ο κυριος καθηγητης στις προπονησεις των beni-hooligans?


Πες μας και εσύ αιμίλια ,πιστεύεις είναι σόφρων να προσπαθήσεις να βγάλεις συμπεράσματα για αυτόν τον άνθρωπο   λόγω της στήριξης του στον Βενιζέλο το 2007 ;
Σε ένα εντελώς άκυρο με την πολιτική περιστατικό . Δηλαδή αν εκείνη την περίοδο στήριζε κάποιο χώρο στον οποίο ανήκεις πολιτικά , θα είχε ειδική μεταχείριση μόνο και μόνο επειδή σου κάθεται καλύτερα;
Η επαγωγή  στο άρα ''είσαι Βενιζελικός'' είναι λίγο παιδιάστικη ,δεν νομίζεις ;

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page