Απολογισμός Κατσάμπαλου για τη θητεία του ως κοσμήτωρ της πολυτεχνικής

<< < (2/2)

Katarameno:
Δεν ξέρω τι γίνεται με τον αριθμό των καθηγητών κτλ αλλά και επειδή ο Μήτκας μου είχε πει κάποτε σε πριβέ μύνημα εδώ στο φόρουμ οτι "Τα αυτοδιαχειριζόμενα πάρτυ χαλάνε την εικόνα του Α. Π. Θ. στην κοινωνία" και
"θέλω να με βοηθήσεις να σταματήσουν" (νομίζω ξέρετε τι απάντησα στην πράξη  :D ) και έψανχε τσουτσέκια να τον βοηθήσουν να τα σταματήσει και είπε να μου προτείνει και μένα αν μπορώ να τον βοηθήσω να σταματήσουν (το οποίο το εκλαμβάνω ως εξύβριση αφού με θεώρησε υποψήφιο τσουτσέκι μπράβο του), επειδή δε του αρέσουν καθόλου (γιατί προάγουν την αλλυλεγγύη) και επειδή αυτό θα έκανε ένας καλός δεξιός νεοφιλελέ φίλος του Σαμαρά, ενώ η αναγόρευση του Άνθιμου που υποθάλπτει παιδόφιλους ιερείς που κατ' επανάληψη βιάζουν και ασελγούν σε ανήλικα παπαδοπαίδια και μαθητές εκκλησιαστικών σχολείων και σχολών, που εκθειάζει την Σκατί Αυγή και εκπέμπει από παντού μίσος ξενοφοβία ρατσισμό ομοφοβία και τέρμα πουριτανισμό είναι και γαμώ τις κινήσεις για να φτιάξεις την εικόνα του ΑΠΘ στην πουτάνα την κενωνία, ειδικά μάλιστα αν έχεις κάνει ήδη έναν άλλον μεθύστακα που μπορεί και να μην γυρίσει καν αν τον πεις χερ Γιούνκερ Επίτιμο, δείχνοντας προκλητική αδιαφορία για τις καθολικές αντιδράσεις από παντού,  έχω να προσθέσω (αυτό ήθελα να πω βασικά, τα άλλα ήταν σάλτσες "πικάντικες") οτι ποτέ δεν ήταν τόσο χάλια η εικόνα απ τους διαδρόμους και το κυλικείο φουαγιέ τρίγωνο. Τουλάχιστον τότε δεν έβλεπες τόσους σκασμένους και άβαφτους σοβάδες,  ταβάνια και τα όποια σπασμένα τζάμια αλλάζανε την επομένη. Αυτό που παρατηρώ τελευταία,  να αφήνονται τα σπασμένα τζάμια κενά μόνο ως ειρωνική και εκδικητική απάντηση μπορώ να τι εκλάβω,  λες και εσείς σπάσατε τα αγάλματα ή τα τζάμια. Τώρα από την άλλη πρέπει να συμφωνήσετε όλοι στο βασικό οτι ο χώρος εκεί είναι πραγματικά το δεύτερό σας σπίτι και να το προστατεύετε από βανδαλισμούς από τον κάθε δεκαπεντάχρονος δεκαεφτάχρονο μπιριμπόγκολο που το παίζει μάγκας και παόκι τρελλό και επειδή στραβογάμηαε τη χούφτα του είπε,  yolo ας πάω να σπάσω ένα τζάμι στα "ήμια", αφού αυτοί οι "προδότες αναρχικοί έβαλαν σιδερένια πόρτα στο καμαράκι και δε μπορούμε να αράζουμε εκεί / μπήκαν ρολλά στις εισόδους των διαδρόμων και δε μπορούμε να μπαίνουμε και μέσα να τα σπάμε ελεύθερα όποτε έχουμε γκαύλες για "μπάχαλα".
Καμία κυβέρνηση και καμία εξουσία δεν ανατράπηκε ποτέ από μερικά σπασμένα τζάμια στο Πολυτεχνείο. Αλλά τι περιμένω?  Να μπορούν να σκεφτούν κιόλας?
Εδώ κοτζάμ Πρύτανης δεν σκέφτηκε οτι μου προτείνει γραπτώς να γίνω ρουφιάνος του και να σαμποτάρω υπό τις οδηγίες του και την κεντρική του καθοδήγηση προφανώς όλα ανεξαιρέτως τα αυτοδιαχειριζόμενα πάρτυ (προσοχή, μόνο τα αυτοδιαχειριζόμενα τον ενοχλούν, αυτά που διαχειρίζεται η ΔΑΠ (ή ο ίδιος?) είναι ΟΚ και δεν έχει κανένα πρόβλημα μαζί τους, αφού προφανώς δε λεκιάζουν την πεντακάθαρη εικόνα του Α.Π.Θ. στην άτιμη την άδικη την κενωνία. Είμαι πολύ περίεργος μετά από δύο χρόνια έρευνας για "εθελοντές πρόθυμους για να βοηθήσουν να σταματήσουν τα αυτοδιαχειριζόμενα πάρτυ" αν βρήκε κόσμο για τον ευγενή σκοπό του και στόχο του business plan του και κυρίως τι είδους κατακάθια βρήκε στον υπόκοσμο, αλλά και πως τους αμείβει για τις προσφερόμενες υπηρεσίες τους,  τέτοιες γαργαλιστικές λεοτιμέρειες.
Αν το δει αυτό το ποστ πάντως να μην γκρινιάξει καθόλου, μούγκα και στη στρούγκα, γιατί ως άσχετος για "το ποιόν του" τότε που εκλέχτηκε του είχα ευχηθεί και καλή θητεία ως Πρύτανης.
Και είχα φάει και κράξιμο από κάποιους (πχ Αιμιλία) αλλά δε καταλάβαινα το γιατί. Κάτι ξέρανε καλύτερα φαίνεται.
"Αρχή Άνδρα Δείκνυσι" (η εξουσία αποκαλύπτει τον πραγματικό χαρακτήρα του άνδρα) λέγαν οι αρχαίοι, και δεν τον λες και παλικάρι τον δικό μας με αυτά που χει κάνει.

ΥΓ: Το κύριος μπροστά από το Μήτκας έχει κοπεί επίτηδες. Κάποτε το βαζα, πόσα λίγα ήξερα. Εδώ οι αρχαίοι έχουν άδικο: Δεν γηράσκω μωρέ  :P, ωριμάζω αει διδασκόμενος  ;D

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page