Erasmus Πληροφορίες & Εμπειρίες

<< < (88/90) > >>

Black Velvet:
Πόσο καιρό κάνουν να περαστούν τα μαθήματα στο sis αφού έχεις στείλει όλα τα δικαιολογητικά που θέλουν;

vterz:
Quote from: Black Velvet on August 14, 2023, 16:29:20 pm

Πόσο καιρό κάνουν να περαστούν τα μαθήματα στο sis αφού έχεις στείλει όλα τα δικαιολογητικά που θέλουν;

Αρκετοοο.... Για μένα ήταν κάτι περισσότερο απο 4 μήνες  ^sealed^

Black Velvet:
Quote from: vterz on August 15, 2023, 20:35:43 pm

Αρκετοοο.... Για μένα ήταν κάτι περισσότερο απο 4 μήνες  ^sealed^



ωχχ τόσο πολύ ρε συ; Γιατί κάνουν τόσο; Απ'την στιγμή που έχουν ήδη όλα τα έγγραφα αντιστοίχησης το learning agreement κτλ δεν θα πρεπε να το κάνει τσακ μπαμ η γραμματεία;

athena_apo:
Σε περίπτωση που θελήσω να πάω Erasmus στο 10ο εξάμηνο θα πρέπει να έχω ακόμα τουλάχιστον 30ects για πτυχίο;  Αυτά τα ects πρέπει να είναι από μαθήματα τομέα ή κάποια μπορούν να είναι και από βασικό κύκλο;

atpvk:
Quote from: athena_apo on September 28, 2023, 21:54:53 pm

Σε περίπτωση που θελήσω να πάω Erasmus στο 10ο εξάμηνο θα πρέπει να έχω ακόμα τουλάχιστον 30ects για πτυχίο;  Αυτά τα ects πρέπει να είναι από μαθήματα τομέα ή κάποια μπορούν να είναι και από βασικό κύκλο;

Ναι, πρέπει να μπορεί να γίνει η αντιστοίχιση των μαθημάτων που θα πάρεις στο πανεπιστήμιο υποδοχής σε μαθήματα του πτυχίου σου. Και αυτά πρέπει να είναι τουλάχιστον 30 ECTS.
Αν τα μαθήματα που θα παρακολουθήσεις ανήκουν σε μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών, τότε ίσως βρεις κάποια μαθήματα "γέφυρας" μεταξύ bachelor και master, ίσως και όχι. Με δεδομένο ότι θα διαλέξεις πρόγραμμα σπουδών ενός πανεπιστημίου του εξωτερικού που να σου αρέσει, εμένα (τελείως υποκειμενικά) μου φαίνεται επίσης καλή ευκαιρία να γνωρίσεις αντικείμενα στο πεδίο αυτό.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page