Φασαρίες μπροστά στα Πανεπιστήμια...

<< < (2/10) > >>

Nessa NetMonster:
Βασικά το κακό που κάνουν οι συγκεκριμένοι κάφροι είναι ότι δυσφημίζουν την κανονική διαδήλωση ::)

Καλλισθένης:
Ρε παιδιά... εδώ προφανώς υπάρχει κάποιο οργανωμένο σχέδιο αποφυγής μεγάλων "επαναστατικών" κινητοποιήσεων !!!

----- Έχετε δει ποτέ τα ΜΑΤ πως αφήνουν τους γνωστούς αγνώστους να σπάζουν για ώρα ό,τι βρουν μπροστά τους???

----- Έχετε παρατηρήσει ότι δεν κάνει κάτι η αστυνομία στα γήπεδα???


Μπορείτε να διακρίνετε ότι όλα αυτά οδηγούν σε μια βαθμιαία εκτόνωση των "άγριων" ενστίκτων και δυνάμεων ώστε να μην συμπιέζονται κάτω από ένα αστυνομοκρατούμενο καθεστώς, το οποίο οδηγεί σε φαινόμενα όπως αυτό της Γαλλίας???


Αφήστε τους λοιπόν κάθε φορά να σπάζουν μερικά αυτοκίνητα, βιτρίνες, τζάμια και προβολείς... έτσι αποφεύγεται μια επικίνδυνη συσσώρευση βίαιων συναισθημάτων που θα οδηγούσαν σε μεγαλύτερες καταστροφές...  Εξάλλου, κοινωνία μας έχει προβλέψει με την ασφαλιστική κάλυψη όλων αυτών των ζημιών, για τους ανεγκέφαλους που αφήνουν στο "πεδίο μάχης" τα αυτοκίνητά τους.


(και σε όλα τα παραπάνω δεν αναφέρω την λέξη "αναρχικός" μιας και κατά την γνώμη μου, η αναρχική ιδεολογία είναι πολύ πιο ανώτερη για να εκφράζεται μέσα από την ανάγκη εκτόνωσης αυτών των "καμένων")




Κ.Ι.Σ.

ROSTY:
αν ησουν στην Γαλλια δεν θα ησουν υπο την προστασια τους ως αλλοδαπος..(γαλλικος φασιστικος νομος ->απαγορευονται οι συγκεντρωσεις ατομων μετα τις 8 ανω των 3 ατομων)  με την ευκαιρια γιατι εισαι  υπο την προστασια της???

COACH:
Απολυτα σωστο αυτο που ειπωθηκε περι εκτονωσης.Οντως ετσι ειναι.Βασικα δε συνηθιζω να απαντω σε τετοιες συζητησεις αλλα ενα εχω να πω.ρε παιδες εσεις που συμφωνειτε να καινε αυτοκινητα κλπ γτ δε κανετε κατι απλο: την επομενη φορα παρτε τα αυτοκινητα των μπαμπαδων σας,των μαναδων σας,των αδερφων σας αλλα ΚΑΙ τα δικα σας και πατε και παρκαρετε εκει μπροστα στο...πεδιο βολης,στην φιλοσοφικη.και πειτε : οριστε παιδια.συμφωνουμε με αυτο που κανετε.οριστε ΚΑΨΤΕ ΤΑ!ΣΑΣ ΤΑ ΠΑΡΑΔΙΔΟΥΜΕ!ΕΚΤΟΝΩΘΕΙΤΕ!
οχι μονο λογακια απο forum και ψευτοιδεολογικα μηνυματα.γτ δλδ δεν ειναι ιδεολογια να παω να βιασω την μανα αυτου που εκαψε το αυτοκινητο μου:γτ δεν ξερω αν εχετε γνωστους που τους εχουν καψει τα αυτοκινητα αλλα καλως η κακως εγω εχω εναν αθηναιο φιλο μεροκαματιαρη που του καψαν το νεο του αυτοκινητο στα καλα καθουμενα το παιδι και μετα για να βρει την ακρη με την ασφαλιστικη ειδε και επαθε!για αυτο λοιπον οχι λογια.εργα!πατε τα αυτοκινητα σας να τα καψουν!μπας και γλυτωσουν μερικοι λογικοι που ΔΕΝ θελουν να τους καψουν τα αυτοκινητα καποιοι κοπλεξικομ@λ@κες ψευτομαγκες με παιδικα απωθημενα
(παντως αν ειναι ασφαλισμενοι οι "υπολογιστες" της σχολης μας να τους δωσουμε να τους καψουν μπας και παρουμε τπτ καλυτερους -αυτο απο αλλο post  :P )

Θάνος:
Τι να πω ρε παιδιά..! Εμένα με ενοχλεί αυτή η εικόνα.. και οι περιουσίες (όποιας μορφής) που καταστρέφονται, και η αμαύρωση της επετείου. Γιατί αυτό είναι. Δεν λέω όχι στη διαδήλωση, αλλά δε θα υποστηρίξω τον καθένα που με αφορμή την επέτειο θα βρει ευκαιρία να ρίξει μολότοφ και να καταστρέψει τα πάντα! Ειλικρινά δεν βρίσκω κανένα λόγο να γίνονται αυτά τα πράγματα.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page