Ποιος ενδιαφερεται για ERASMUS?

(1/107) > >>

Tsihiro:
Ενδιαφέρεται κανένας ηλεκτρολογος -και μη- για ERASMUS του χρόνου? Και αν ναι, σε ποιες χώρες?

Εγώ θέλω πολύ να πάω αλλά ψάχνω και παρέα!

Νομίζω πάντως ότι  οι ηλεκτρολογοι δεν εκμεταλλέυονται αρκετα αυτή την φανταστική ευκαιρία  για ταξίδια στην Ευρώπη.

Ξέρει κανείς μέχρι πότε μπορώ να κάνω δηλωση για να πάω Erasmus του χρόνου και που μπορώ να ενημερωθώ?

Alexkasgr:
Νομίζω πρέπει να πας στο γραφείο διασύνδεσης στο κτίριο διοίκησης, θα το βρεις από μια πινακίδα που έχει.

Netgull:
Τι να την κάνεις την παρέα στο Erasmus ρε Tsihiro? Θα βρεις εκεί  ;)
Οι αιτήσεις για το Erasmus γίνονται τον Μάρτιο-Απρίλιο κάθε χρόνου για τον επόμενο. Μέχρι τότε έχεις χρόνο να το σκεφτείς.
Πληροφορίες μπορείς να βρεις στην ιστοσελίδα του γραφείου διασύνδεσης www.cso.auth.gr.

Εάν θελήσεις να πας κατά Γερμανία μεριά και θέλεις κάποιες πληροφορίες μπορείς να επικοινωνήσεις και μαζί μου.

Πάντως τα τελευταία χρόνια οι ηλεκτρολόγοι εκμεταλλεύονται αυτή την ευκαιρία και με το παραπάνω. Την τελευταία χρονιά όλες οι θέσεις (25) καλύφθηκαν (εντάξει λίγες από αυτές και από μη ηλεκτρολόγους) και μάλιστα 1-2 ηλεκτρολόγοι πήγαν και μέσω άλλου τμήματος!

Καλό ψάξιμο!

nad:
Netgull, να σε ρωτήσω κάτι;(ίσως βέβαια να έπρεπε να το κάνω προσωπικά, αλλά ας με συγχωρήσει το φόρουμ) Αν δεν κάνω λάθος, εσύ πήγες Aachen. Όταν έκανες τη δήλωση, σου ζήτησαν κάποιο πιστοποιητικό γνώσης της γερμανικής γλώσσας; Και αν ναι, τι επίπεδο ζητάνε;

Fouster:
Ναι παιδιά αν μπορείς να μας δώσεις κάποιος πληροφορίες για το Aachen θα ήταν καλά!!
Για το πανεπιστήμιο, για το πως σε αντιμετώπησαν ,πόσο εύκολα έκανες παρέες(αν και  αυτό είναι θέμα του καθενός) , για τη ζωή εκεί,κτλ??

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page