ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΗΜΜΥ ΕΜΠ ΚΑΙ ΗΜΜΥ ΑΠΘ

(1/15) > >>

riddle:
Να σας ρωτήσω κάτι; Πως είναι δυνατον το πτυχίο του ΑΠΘ να το θεωρείτε ισάξιο με αυτο του ΕΜΠ αφού απ'το πρώτο μόλις εξάμηνο τα μαθήματα που δίνετε εσείς είναι λιγότερα; Χαρακτηριστικά μετρώ οτι δίνετε 29 μαθήματα τα πρώτα 5 εξάμηνα (ούτε καν 6 το εξάμηνο δηλαδή) ενω στο ΕΜΠ δίνονται 33. Καμία σχέση δηλαδή. Και είδα σε ενα topic που κάποιος έλεγε πως η σχολή HMMY ΕΜΠ είναι χαρακτηριστικά πιό εύκολη και έπαθα. Zdoing! Στους ΗΜΜΥ ΑΠΘ δίνονται λιγότερα μαθήματα και απο τους ΗΜΜΥ Πατρας επίσης. Για αλλού δεν ξερω αλλά πολύ πιθανόν.. Αλλά βέβαια, στο πανεπιστήμιο το maximum μαθημάτων ανά εξάμηνο είναι 6, οι σχολές σε Αθήνα και Πάτρα είναι αυτόνομα Πολυτεχνεία.

ΥΣ. Λυπάμαι αλλα τα αγγλικά δεν τα μετρώ για μάθημα. Και η κουτσή Μαρία ξέρει Αγγλικά.

~Michelle~:
Σορρυ αλλά δεν παίζει ρόλο μόνο η ποσότητα αλλά και η ποιότητα ;)

Το πανεπιστήμιο δεν είναι μπακάλικο που ζυγίζεις πόσες ντομάτες μπορείς να πάρεις με τα ίδια λεφτά και κρίνεις τον καλύτερο μπακάλη.

riddle:
Δεν νομίζω ότι τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο σας είναι καλύτερης ποιότητας για να αρκεστώ σε αυτή την απάντηση, είναι η αλήθεια. Και νομίζω ότι ειδικά εσύ Michelle ξέρεις αρκετά καλά τα μαθήματα που γινονται στο ΕΜΠ για να μου δώσεις μια καλύτερη εξήγηση.

aliakmwn:
Θα σου θεσω το ιδιο ζητημα σε εναν αλλο χωρο: Ο Χατζιδακις εβγαζε 1-2 δισκους το χρονο, αντε στα πολυ παραγωγικα του χρονια ισως να εβγαζε και εναν 4-5...
Ο Φοιβος (οχι ο Δεληβοριας) βγαζει 5-6 CD το μηνα, και μαλιστα οταν πλησιαζουν τα χριστουγεννα που ειναι η γιορτη της καταναλωσης, αλλαζει η ταξη μεγεθους, μετραμε kCD/εβδομαδα

(kCD=kiloCD, του οποίου η ποσοτικη μεταφραση ειναι "χιλιαδες CD", ενω η ποιοτικη "κιλα CD")


Ειναι κανεις που θα ρισκαρει την αρτιμελεια του υποστηριζοντας μπροστα μου πως ο Φοιβος μπορει να θεωρηθει "καλυτερος" "καλλιτεχνης" απο τον Χατζιδακι, επειδη "γραφει περισσοτερα τραγουδια"?


ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι να σου πω ρε φιλε/κοπελα μου... Αν τοσο πολυ θαυμαζεις το ΕΜΠ, τραβα σπουδασε εκει... Και οταν ο ΑΠΘιτης σου φαει τη θεση στην πολυεθνικη (ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ), πανε να διαμαρτυρηθεις στο αφεντικο "μα αφου εγω εχω περασει περισσοτερα μαθηματα απ' αυτον!!!"


Ειλικρινα ρε γμτ ωρες-ωρες αναρωτιεμαι, αυτα που γραφετε τα πιστευετε ή τα λετε για να σπασετε πλακα και να περναει η ωρα?
Εκτος αν το μηνυμα ειναι επιτηδευμενα αφελες, οποτε ζητω συγγνωμη και αποσυρομαι απο τα e-γκοσμια...

~Michelle~:
Quote from: riddle on August 18, 2005, 21:50:44 pm

Δεν νομίζω ότι τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο σας είναι καλύτερης ποιότητας για να αρκεστώ σε αυτή την απάντηση, είναι η αλήθεια. Και νομίζω ότι ειδικά εσύ Michelle ξέρεις αρκετά καλά τα μαθήματα που γινονται στο ΕΜΠ για να μου δώσεις μια καλύτερη εξήγηση.


Πρώτον, έχεις διδαχθει κανένα απο τα μαθήματα μας για να ξέρεις αν ειναι καλύτερης η χειρότερης ποιότητας? Έχεις περάσει έστω και μια βόλτα απο παράδοση στη σχολή μας? Άρα πως μπορεις να κρίνεις? Ρε παιδιά έλεος, επειδη βγάλαμε μερικά μόρια και περάσαμε σε μια καλή σχολη (και οι ΕΜΠιτες και οι ΑΠΘιτες) δεν σημαίνει οτι πιάσαμε τον παπα απο τα @@ ούτε οτι η σχολή μας είναι η καλύτερη του σύμπαντος. Λίγη αυτογνωσία και αυτοκριτική δεν βλάπτει. Επίσης καλό είναι πριν γράψουμε κάτι να βουτάμε και λίγο τη γλώσσα μας στον εγκέφαλο μας (που ευτυχώς πιστευω οτι όλοι οι ΗΜΜΥ έχουμε παρ'οτι μερικοί -δεν αναφέρομαι σε σενα, ουτε ειδικώς σε κάποιον- τον έχουν σε αχρηστια).
Επίσης δεν κατάλαβα απο που κι ως που πιστευεις οτι ξέρω περι των μαθημάτων του ΕΜΠ. Θα με ενδιέφερε να πεις, έστω σε προσωπικό μήνυμα αν δεν θες δημόσια, αν και όσο κι αν σπάω το κεφάλι μου δεν μπορώ να καταλάβω τι (εν/υπο)νοεις.

Μπαι δε γουέη συμφωνώ 100% με αλιάκμωνα.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page