[split] Συζητηση περι Μάργαρη

(1/9) > >>

~Michelle~:
Βρε αλιακμων θα σου πω ενα απλο παραδειγμα... Θελω εγω να θαψω πχ το Μαργαρη για να βγαλω το αχτι μου που με εκοψε στα κυκλωματα. Θελω να περιγραψω ας πουμε πως φανταζομαι την μαρτυρικη δολοφονια του για να βγαλω το αχτι μου ;D Ε θα μπορουσα ποτε να το κανω αυτο αν ηταν πανεπιστημιακο το site???

aliakmwn:
Quote from: Michelle on June 02, 2005, 13:23:55 pm

Βρε αλιακμων θα σου πω ενα απλο παραδειγμα... Θελω εγω να θαψω πχ το Μαργαρη για να βγαλω το αχτι μου που με εκοψε στα κυκλωματα. Θελω να περιγραψω ας πουμε πως φανταζομαι την μαρτυρικη δολοφονια του για να βγαλω το αχτι μου ;D Ε θα μπορουσα ποτε να το κανω αυτο αν ηταν πανεπιστημιακο το site???


Την περιμενα την απαντηση ;D

1) Συγκεκριμενα ο Μαργαρης, ασχετα αν εχει κανει register ή οχι, να εισαι σιγουρη οτι το παρακολουθει το forum
2) Οσον αφορα στην πλευρα του Μαργαρη, μπορω χωρις να τον ξερω να σε διαβεβαιωσω οτι ειναι πολυ ανωτερος ανθρωπος για να λαβει "τοις μετρητοις" αυτα που ενδεχομενως γραψεις, και αυτο ισχυει για την πλειοψηφια των καθηγητων μας... Μπορει να συμμετεχει και ο ιδιος στην πλακα!
3) Οσον αφορα στην πλευρα τη δικη σου τωρα, που κατ' εμε εδω εντοπιζεται το προβλημα και εδω θα εστιασω:

Δηλαδη το προβλημα σου ειναι να τον βρισεις και να σχεδιασεις το μαρτυρικο του θανατο?
Κατ' αρχην, δεν "σε εκοψε". Μονη σου κοπηκες γιατι δεν εγραψες αυτα που ηθελε να διαβασει ωστε να σου δωσει προβιβασιμο βαθμο. Μια πρωτη επιπολαιη απαντηση θα ηταν "Ε και πού να ξερω 'γω τι μπορει να θελει αυτος?"
Μα ακριβως γι' αυτο διαμαρτυρομαι κι εγω για τη νοοτροπια αυτη. Γιατι αν το μονο που σε ενδιαφερει ειναι να περιγραψεις τη δολοφονια του online μαζι με μερικους αλλους "συγκαμενους" (πραγμα που να ξερεις οτι ειναι ποινικο αδικημα και σε πιο... αμερικανικους καιρους θα κινδυνευες να μπλεξεις με το νομο) τοτε εισαι αξια της μοιρας σου. Δεν πιστευεις οτι ειναι πολυ πιο σημαντικο να συζητησεις μαζι του -και κυριως online για να το δει και οποιος ενδιαφερεται- και να καταλαβεις για ποιο λογο δεν σου εδωσε τις μοναδες που περιμενες, τι θεωρει εκεινος σημαντικο, πώς αντιμετωπιζει το θεμα "εξετασεις" και ποια η αποψη του για το επιπεδο του τμηματος?

Αν θελεις να τον βρισεις, στειλ' του ενα mail... Δεν εχεις κανενα δικαιωμα να το κανεις σε δημοσιο χωρο (και το forum ειναι κατα καποιον τροπο δημοσιος χωρος). Εκτος απο παρανομο, ειναι και αλητεια. Μπορεις να εχεις το θαρρος της γνωμης σου και να λες αυτα που θελεις μπροστα του και οχι πισω απο την πλατη του... Και, πιστεψε με, οταν μπεις λιγο στο κλιμα, θα καταλαβεις πως για τους ανθρωπους αυτους, που εμεις τους κρυβουμε πισω απο τον διδακτορικο τους τιτλο και την ακαδημαϊκη τους εδρα, ειναι πολυ σημαντικο να ακουν ακομα και τις βρισιες μας... Ιδιως καποιοι εξ' αυτων που με τον ενα ή τον αλλο τροπο αποδεικνυουν πως ενδιαφερονται για το επιπεδο των σπουδων του τμηματος, και κατ' επεκτασιν για το επιπεδο μας (ή και αντιστροφα, πιστευω πως δεν εχει διαφορα). Απλως, αν δεν υπαρχει επαφη, πώς περιμενεις να καταλαβεις τι σκεφτεται και να καταλαβει κι εκεινος ποιο ειναι το προβλημα σου? Μονο βριζοντας? Ε και στην τελικη αν τοσο πολυ εχεις αναγκη να τον βρισεις, πανε για καφε με την παρεα σου και χωσε οσο θελεις!

Για παραδειγμα ο κ. Παπαγιαννης ειναι μελος του forum και συμμετεχει και επωνυμα. Δηλαδη αν αρχισει να δυσκολευει τα θεματα της Ενεργειακης και "σε κοψει" τι θα κανεις? Θα αλλαξεις forum μονο και μονο για να τον βρισεις και να... καταστρωσεις σχεδια δολοφονιας?


Το εχω γραψει ηδη δυο φορες, αυτη ειναι η τριτη, και προβλεπω να το γραφω πολλες φορες ακομα:

Αν για τα μικροαστικα μυαλουδακια το Πανεπιστημιο ειναι ενα college που εχει αποκλειστικο στοχο να τους προετοιμασει για να προσκυνουν μεθαυριο τις εταιρειες, το προβλημα ειναι δικο τους...

~Michelle~:
ρε αλιακμων ελεος, το τοι το παρδειγμα δεν ειναι προσωπικο φαινεται και απο το γεγονος οτι δεν εχω καν δωσει ακομα Κυκλώμτατα για να με κοψει!!! Ενα παραδειγμα εφερα και εσυ γραφεις κατεβατα! Ειναι γεγονος οτι πολλοι φοιτητες θα ηθελαν να πνιξουν τον εν λογω κυριο και κατι μου λεει οτι θα προστεθω κι εγω σ'αυτους σε λιγο καιρο! Προς το παρον όμως δεν ανηκω σε αυτους!

aliakmwn:
Δεν θελω να το παιξω συνηγορος υπερασπισης του Μαργαρη ή οποιουδηποτε αλλου αλλα τα περι ανεκδοτου πώς ακριβως τα συμπεραινεις? Εχεις μιλησει μαζι του ποτε?

xristoforos_:
den xreiazetai na miliso mazi tou stathi...

enas anthropos o opoios sikonetai kai feugei sti mesi tis xronias....legontas "i ili sas einai mexri to enato kefalaio"...opoia ki an einai i aformi...oso ki an neuriase pou xtipisan tria kinita sto kapaki....ta leei ola apo monos tou...den xreiazetai na miliseis mazi tou gia na ta simperaneis...

otan malista auto to exei kanei kat epanalipsi....

einai o monadikos kathigitis gia ton opoio exei ginei geniki sineleusi me thema tin simperifora tou!

kai tha mporousame na poume ki all on ouk esti arithmos....alla tespa...

vevaia tha mou peis poios eimai ego pou ta leo auta....pou i sxoli oute me kserei oute tin ksero...alla merika pragmata den xreiazetai na exeis epafi me ti sxoli gia na ta krineis...

xristoforos/ena apo ta fantasmata tou deuterou etous

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page