GMAT

(1/1)

kagi:
Είδα ότι σε κάποια μεταπτυχιακά θέλουν GMAT. Γνωρίζει κανείς κάτι για το GMAT; Μου είπαν ότι εξετάζεσαι σε μαθηματικά, αγγλικά και ίσως και έκθεση. Τα στάνταρ είναι όμως μαθηματικά και αγγλικά. Με ενδιαφέρει κυρίως το επίπεδο των γνώσεων που εξετάζεται και ο τρόπος προετοιμασίας (πλην φροντιστηρίου).
Help...
(Τέτοια ώρα, τέτοια λόγια θα μου πείτε. Τι ρωταώ εν μέσω κατάληψης!)

MihalisK:
Quote from: kagi on March 03, 2007, 13:34:28 pm

Είδα ότι σε κάποια μεταπτυχιακά θέλουν GMAT. Γνωρίζει κανείς κάτι για το GMAT; Μου είπαν ότι εξετάζεσαι σε μαθηματικά, αγγλικά και ίσως και έκθεση. Τα στάνταρ είναι όμως μαθηματικά και αγγλικά. Με ενδιαφέρει κυρίως το επίπεδο των γνώσεων που εξετάζεται και ο τρόπος προετοιμασίας (πλην φροντιστηρίου).
Help...
(Τέτοια ώρα, τέτοια λόγια θα μου πείτε. Τι ρωταώ εν μέσω κατάληψης!)


Δεν έχω ιδέα για το GMAT.Γενικά όμως για όλα αυτού του τύπου τα πτυχία υπάρχουν βιβλία που έχουν αρκετά καλή διαδικασία προετοιμασίας. Πήγαινε μια βόλτα από Παπασωτηρίου π.χ., νομίζω έχει αρκετά.

jeffaldo:
Λοιπόν , πριν λίγο καιρό είχε δώσει ένας ξάδερφος μου...

Διάβαζε μόνος του...είχε πάρει βιβλία, κ όταν γράφτηκε για εξετάσεις είχε την δυνατότητα να κατεβάζει παλιά θέματα κ ασκήσεις...

Το δυσκολότερο κομμάτι είναι τα αγγλικά.

Αν ψάξεις μπορείς να βρεις διάφορα τεστ στο ίντερνετ.

Θες να τον ρωτήσω τι βιβλία κ τι ακριβώς έκανε να σου πω λεπτομερώς??

kagi:
Quote from: jeffaldo on March 03, 2007, 14:38:37 pm

Θες να τον ρωτήσω τι βιβλία κ τι ακριβώς έκανε να σου πω λεπτομερώς??


Μην μπαίνεις στη διαδικασία - ευχαριστώ πάντως! Νομίζω θα κάνω μια βόλτα στα βιβλιοπωλεία να δω τι παίζει και μετά βλέπουμε. Δεν επείγομαι άλλωστε...

Navigation

[0] Message Index