Νέα βιβλία Ιστορίας - Νέα Ιστορία ??

<< < (29/30) > >>

^^DaRk_HunTeR:
fail

Ex_Mechanus:
Block of text (w/ literate words dispersed around) crits you for 845271561!

Quote from: ^^DaRk_HunTeR on October 02, 2007, 20:51:36 pm

...αλλά στην πραγματικότητα είναι συνήθως 
απόψεις χωρίς ουσιαστική βάση, απλά αντίθετες σε ότι πατροπαράδοτο,(το έχουμε αυτό οι νέοι)απορρίπτοντας το ως παρωχημένο και ονομάζοντας το απλά ωραία και απερίσκεπτα εθνικισμό η στερεότυπο.


Δηλαδή εσύ κατέχεις αυτήν την βάση; Ε πιάστην καλά από τα @@ μην σου φύγει...

Σκοτεινέ κυνηγέ, πάρε ένα τόξο για να κυνηγάς, δωράκι από τον Mπρεχτ:

"Hungry man, reach for the book: it is a weapon"

Σπυρό συγνώμη, αλλά το παραπάνω κείμενο είναι a whole lot of nothing. Τρικυμία εν κρανίω...

Αν όλη σου η πληροφόρηση προέρχεται από 3 κακόβουλους ημιμαθείς (sic) ηλεκτρολόγους, τότε πρέπει να αναθεωρήσεις τις πηγές σου.

Quote from: ^^DaRk_HunTeR on October 02, 2007, 20:51:36 pm

Α και κάτι που δεν έχω καταλάβει αν γράψω με κεφαλαία είμαι Έλληνας θα με πείτε εθνικιστή ??? Σε σας αναφέρομαι τους δήθεν αλτρουιστές……


Το να γράφεις με κεφαλαία δεν υποδηλώνει εθνικιστή, αλλά αισθητικά ακρωτηριασμένο άνθρωπο...

corina:
Ήρεμα παιδιά...

Όσο για τη συζήτηση εδώ μέσα, δε νομίζω ότι είναι κάποιος κακόβουλος. Ο καθένας μας έχει μία διαμορφωμένη άποψη , ή ακόμη - ακόμη διαμορφώνει άποψη τώρα, άσχετα με τις επιρροές που έχει. Και τα πράγματα είναι πάντα υποκειμενικά, ακόμη και το τι έχει ο καθένας από μας στο μυαλό του ως "αντικειμενικό".

^^DaRk_HunTeR:
Όχι φίλε Ηλία δεν έχω αυτήν την ψευδαίσθηση, αντίθετα με άλλους, ότι κατέχω αυτήν την βάση το τόνισα και στην πορεία αλλά μάλλον δεν το πρόσεξες....προσπαθώ να την βρω!

Όσο για το κείμενο εγώ δεν προσπαθώ να γράψω εκθέσεις για τις Πανελλαδικές απλά να αποδώσω αυτά που πιστεύω με τρόπο τέτοιο ανάλογο με το κοινό που απευθύνομαι.....

παραφράζοντας "hungry man reach beyond the book"

(όχι στα φερέφωνα και στους παπαγάλους)

Τέλος ακούω ευλαβικά τόσο καιρό το μακρύ και το κοντό του καθενός(αρα δεν ειναι 3 αλλα 1013) οπότε είπα να γράψω και γω ένα μικρό δείγμα......όσο για τα Κεφαλαία χαλάρωσε.....βαριές εκφράσεις για το απολύτως τίποτα δλδ την  "εντυπωσιακή" ανταπάντηση

τα υπολοιπα απο κοντα......

Turambar:
Εγώ από τη μεριά μου θλίβομαι όταν συνομιλώ με συνομήλικους μου, και μέσα στην πλάνη τους και τον ωχ αδερφισμό τους, δε μπορούν να σκεφτούν λίγο έξω από το κουτί που τους έχει μάθει το σχολείο

:P

Ο καθένας μπορεί να μειώσει εκ προοιμίου τον συνομιλητή του με δυο κουβέντες, παίζοντας το ταυτόχρονα, σοβαρός μετριοπαθείς και θιγμένος.


Αν δεν καταλαβαίνεις πόσο επικριτικό, και προσβλητικό είναι το ποστ σου... ψάξε το.

Μέσα από την ασπίδα του οφφ τόπικ, αυτή την στιγμή, καλούμε, εγώ και όποιος έχει υποτιμήσει την σοβαρότητα του θέματος του βιβλίου, να πούμε γιατί δεν είμαστε θύματα του ωχ αδερφισμού και την δήθεν προοδευτικότητας. Πώς δε μας έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου από τους ανθρώπους που πολεμάνε (από άγνοια ή από μυστηριώδη επικίνδυνα κίνητρα (ποια είναι αυτά?)) τα ιδεώδη και τα πατροπαράδοτα.


Θες να μιλήσουμε επί του θέματος, ή να απολογηθούμε; Δεν είμαι σίγουρος.  :-\

Διάβασε τι λέμε, και κρίνε μας σε αυτό το πεδίο, και μη κάνεις τις προσβλητικές (για μένα τουλάχιστον) εικασίες και κατηγορίες σου.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page