|
![](https://www.thmmy.gr/smf/Themes/scribbles2_114/images/collapse.gif) Νέα για πρωτοετείς
Είσαι πρωτοετής;... Καλώς ήρθες! Μπορείς να βρεις πληροφορίες εδώ. Βοήθεια για τους καινούργιους μέσω χάρτη. Κατεβάστε εδώ το Android Application για εύκολη πρόσβαση στο forum.
![](https://www.thmmy.gr/smf/Themes/scribbles2_114/images/collapse.gif) Νέα!
![](https://www.thmmy.gr/smf/Smileys/default_dither/avatar.png) Για ανανέωση (ή προσθήκη νέου) avatar, πρέπει η μεγαλύτερη διάσταση της εικόνας να είναι 110 pixels.
Show Posts
|
Pages: 1 [2] 3 4 ... 25
|
16
|
Τμήμα-Πανεπιστήμιο-Παιδεία / Εσωτερικά Θέματα / Re: Ψήφισμα για ηλεκτρονική Γενική Συνέλευση
|
on: April 21, 2021, 12:53:08 pm
|
Αντιλαμβάνεσαι πως είναι ζήτημα ηλεκτρονικού φακελώματος ατόμων αυτό; Είναι τρόπος που δεκαετίες τώρα χρησιμοποιούν κάποιοι για αυτόν τον λόγο.
λες και ήταν προφήτης ο συνάδελφος. προφανώς και η ΔΑΠ θα εκμεταλλευόταν μια τέτοια (αντιδραστική κατα την άποψη μου) ανεξάρτητη κίνηση φοιτητών σε μια προσπάθεια να φτιάξει ένα κομματικό στρατό στους ηλ-μηχ όπου είναι ανύπαρκτη. Πάλι καλά που ΄άλλαξε ο τρόπος υπογραφής μετά σε google forms γιατί όταν το πρωτοείδα χθές ήταν γύρω στα 60 άτομα ονοματεπώνυμα ΑΕΜ στο πιάτο. να περιμένετε και μεηλ για σημαντικά θέματα
|
|
|
17
|
Τμήμα-Πανεπιστήμιο-Παιδεία / Σύλλογος φοιτητών / Re: Ανακοίνωση συντονιστικής επιτροπής ΣΦ Ηλ-Μηχ
|
on: April 20, 2021, 13:18:15 pm
|
Ειναι απαραιτητο να εναντιωθειτε στη καλλιεργια περιβαλλοντος ερευνας για τις εταιρειες; Φανταζομαι ποσο κακο θα ηταν να ερθει η intel να επενδυσει μερικα εκατομμυριακια σε ερευνητικες, διδακτορικες η διπλωματικες εργασιες συναδελφων και ετσι να αγοραστει εκσυγχρονισμενη υλικοτεχνικη υποδομη που τοσο πολυ χρειαζεται το τμημα. Αν δεν θελετε το πανεπιστημιο να εχει ως προτυπο πανεπιστημια τυπου Imec, τοτε μεσα απο αυτη την ιστορια προσπαθητε να υποβαθμησετε την παιδεια και οτι συγγενικο της εχει απομεινει στο τμημα η λυση δεν ειναι να περιμένουμε την εταιρια κουβαρντα να ερθει, ειναι η συγκροτηση κινήματος που θα διεκδικήσει γενναία αύξηση της κρατικής χρηματοδότησης για τα πανεπιστήμια που θα εξασφαλίζει την "εκσυγχρονισμενη υλικοτεχνικη υποδομη που τοσο πολυ χρειαζεται το τμημα." και όχι μόνο Προσωπικά εργάζομαι σε γραφείο, οπότε κάθομαι αρκετά. Δεν είχα ποτέ την τιμή να κολλήσω αφίσα, συγνώμη.
ωραίος, τι σκας τοτε
|
|
|
20
|
Τμήμα-Πανεπιστήμιο-Παιδεία / Σύλλογος φοιτητών / Re: Απόφαση γενικής συνέλευσης
|
on: April 13, 2021, 17:39:20 pm
|
εσύ βρε μαλακα πιλιουρα ακόμα εδώ είσαι? αφου ξεμπερδεψες με το τημμυ ΑΠΘ τι κάνεις ακόμα εδώ? Γιατί δε προσπάθησες να αλλάξεις τα πράγματα όσο ήσουν εδώ και μας τα πρηζεις τώρα? Τι είσαι, τι ρόλο βαράς? τοποτηρητής είσαι ή μιλάς σαν έμπειρος που έφαγε το σύστημα με το κουτάλι και προσπαθεί να συμβουλέψει τα νέα παιδιά? α στο διάολο μαλακα
ωχ, εμπλεξες. τωρα θα σε πει φασιστα
|
|
|
21
|
Τμήμα-Πανεπιστήμιο-Παιδεία / Σύλλογος φοιτητών / Re: Απόφαση γενικής συνέλευσης
|
on: April 12, 2021, 14:00:22 pm
|
παιδια ψυχραιμια, γενικα χθες την ωρα της ψηφισης υπήρχαν στην συνέλευση γυρω στα 120 ατομα. τα 61 ψηφισαν αυτο που έγινε απόφαση και μετα 50 το πλαισιο συντονισμου, 3 των αγωνιστικων κινησεων και δεν θυμαμαι μετα ποσοι της σσπ και ποσα λευκα.
οι συνελεύσεις είναι ανοικτές όποιος περάσει απο το πανεπιστήμιο εκείνη την ώρα μπορεί να δει την όποια μαζικότητα, δεν είναι κρυφό, οπότε και η κατηγορία οτι κρατάμε κρυφό πόσα άτομα απάρτιζαν την συνέλευση είναι άτοπη. επίσης, όταν γίνονται ανοικτά καλέσματα για συνέλευση κάθε βδομάδα, ποιός φταίει για την υποτίθεται μικρή μαζικότητα, αυτός που πάει η αυτός που δεν πάει;;;
τέλος να ενημερώσω ότι η απαρτία για να γίνει η συνέλευση είναι 60 άτομα, οπότε φτάνει πια με την καραμέλα των καναπεδάκηδων, ή ελάτε ή μη μας πρήζετε
|
|
|
22
|
Τμήμα-Πανεπιστήμιο-Παιδεία / Εκδηλώσεις - Ημερίδες / Re: Ημερίδα "Οι επαγγελματικές προοπτικές του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού στο εξωτερικό"
|
on: April 08, 2021, 20:51:14 pm
|
Κυβέρνηση: θα δημιουργησουμε συνθηκες για να επιστρεψουν οι νεοι απο το εξωτερικο Νεολέρα κυβέρνησης: επαγγελματική προοπτική στο εξωτερικό μυρίζομαι προβοκάτσια, μάλλον δεν είστε του κούλη εσείς.
επίσης η φάση με την εγγραφή σε google form κάνει μπαμ οτι θα πέσει πολύ άσχημο φακέλωμα.
συμφωνω με grecs και katsavidi, ότι αυτή η εκδήλωση είναι μια τρολλιά να την κάνει η δαπ. ένα κακόγουστο αστείο του στυλ "τα ρημάξαμε όλα, εδώ πλέον η ανάπτυξη θα είναι μόνο μίζες, σηκωθείτε φύγετε".
|
|
|
26
|
Τμήμα-Πανεπιστήμιο-Παιδεία / Κινητοποιήσεις - Πρωτοβουλίες Φοιτητών / Re: Καταγγελία ενάντια στην τραμπούκικη επίθεση κατά τη διάρκεια εκδήλωσης
|
on: April 04, 2021, 21:27:45 pm
|
Δεν ξέρω γιατί με ταυτίζετε όλοι με τον κιρόι, αν και θεωρώ τιμητική μία τέτοια ταύτιση αν κρίνω από τα γραπτά του. Μάλλον έχει να κάνει με το ότι σας φέρνω σε αδιέξοδο, όπως και εκείνος. Επί της ουσίας πάντως δεν βλέπω απάντηση για τα όσα φασιστικά ακούστηκαν σε αυτό το τόπικ χωρίς καμία παρέμβαση. Είναι στους κανόνες του φόρουμ ότι δεν επιτρέπονται φασιστικά ποστ ή μήπως το να αφαιρέσεις το δικαίωμα λόγου σε όσους στηρίζουν ΝΔ ή ΣΥΡΙΖΑ δεν είναι φασιστικό?
ΥΓ. Θα συμφωνούσα μαζί σου the web αν τα μπαν δεν γίνοταν μονόπλευρα. Η μπανάρεις φασισμό εκ δεξιών και εξ΄αριστερών ή δεν μπανάρεις κανέναν καθόλου και τους αφήνεις να εκτίθονται μόνοι τους. Μπανάροντας μόνον τον ένα είναι σαν να δίνεις νομιμοποίηση στον άλλον.
Αντε μάθε τι ειναι φασισμός ρε κουνουπίδι πριν γραψεις τις κουραδες σου. Απλα πες οτι θα γουσταρες ενα δεξιο φορουμ να τελειωνουμε.
|
|
|
28
|
Τμήμα-Πανεπιστήμιο-Παιδεία / Κινητοποιήσεις - Πρωτοβουλίες Φοιτητών / Re: Καταγγελία ενάντια στην τραμπούκικη επίθεση κατά τη διάρκεια εκδήλωσης
|
on: March 31, 2021, 22:50:40 pm
|
Καλε που εγινε αυτο το μακελειο; εγω οταν περασα ειχε κατι φοιτητες να μιλανε εντονα με τυπους σαν τον μυλοπουλο. Ο Μυλοπουλος ηταν πρυτανης που εβαλε τα ΜΑΤ στο καμπους το 2012 τι τον καλεσατε να σας πει; Με συριζα το 2017 μπηκαν τα ματ στο παμακ. Αυτο το γεγονος γιατι το κρυβετε; και μετα κοπτεστε για το αν θα μπουν μπατσοι στα πανεπιστημια. Κανετε οτι ξεχασατε τι εχετε κανει σαν κυβερνηση, η πολιτικη σας ειναι ψηφιστε μας και θα λυθουν ολα και ερχεστε στο απθ εκει που κοσμος αγωνιζεται πραγματικα να τσιμπησετε καμια ψηφο. Με τη ΝΔ ειστε ο καλος και ο κακος μπατσος. Ο ενας επιβαλλεται με ξυλο ο αλλος με κοροϊδία, το αποτέλεσμα το ιδιο, οσο δεν εχει θεση η νδ να κανει εκδηλωση στο καμπους αλλο τοσο δεν εχετε κι εσεις. Δεν μπορουν να μιλανε για ασφαλιτικες λογικες αυτοι που κυβερνησαν επισης με αστυνομια που εδερνε κοσμο, που σε πορεια για ομπαμα εβγαζαν απαγορευσεις διαδηλωσεων και που εκαναν στρατοπεδα συγκεντρωσης για πληθυσμους (η λιστα δεν τελειωνει ασφαλιστικα, μνημονια απ ολα). Ντροπη και παλι ντροπη
|
|
|
|
|