Ο φοιτητής του μέλλοντος

<< < (4/4)

takis:
και εγώ φίλε από άποψη γνώσεων μιλάω, δεν ανέφερα πουθενά τη λέξη δικαιώματα...

και τελικά για να μην παρεξηγηθείς παραπάνω επαναδιατυπώνω...

Θεωρείς ότι οι τρίχρονες σπουδές είναι εφάμμιλες χειρότερες ή καλύτερες από τις δικές μας....???

(με το συμπάθειο πάλι  ;D ;D)

JAE:
Quote from: takis on August 19, 2006, 23:31:42 pm

απλά έχω και εγώ μια απορία  και μάλιστα σχετική με την κουβέντα,και για να διευκρινίσω δε με ενδιαφέρει γιατί πήγες και σπούδασες στην Αγγλία-δικαίωμά σου με ενδιαφέρουν όμως οι εμπειρίες σου σε σχέση με τις γνώσεις που πήρες σε 3 χρόνια και γιατί ξανακάθησες στα θρανία για να μάθεις πράγματα που φαινομενικά κατείχες ήδη..οκ??


Οκ.
Καταρχην το 99 και ακομα και τωρα το Β.Eng ειναι ενα αχρηστο χαρτι στην Ελλαδα λογω της τριετιας και του ΤΕΕ στα επαγγελματικα δικαιωματα. Μονοδρομος ηταν αυτο που εκανα.

Αυτο δεν σημαινει οτι το ΒΕng δεν μου παρειχε γνωσεις.Μου παρειχε γνωσεις γιατι στα μαθηματα του τηλεπικοινωνικου κυκλου τα πραγματα που διδαχτηκα εδω μου ηταν ηδη γνωστα απο πανω.Ενταξει γεωηλεκτρομαγνητισμο δεν ειχα κανει πανω το παραδεχομαι.

Οπως δεν εχω κανει ποτε Πεδια ουτε Κυκλωματα σε τοση εκταση οπως τα κανεις εδω αλλα και το πολυ το Κυριε Ελεησον μονο οι Παπαδες το χρειαζονται.Και φυσικα το γεγονος αυτο δεν με κανει λιγοτερο "Ηλεκτρολογο Μηχανικό" απο σενα.

Θεωρω οτι Β.Εng + M.Sc. (σε καλο αντικειμενο) (4 ετη) >> διπλωμα ΤΗΜΜΗ  στον εργασιακο τομεα και σε γνωσεις αφου το Μαστερ προσφερει συμπαγες πακετο γνωσεων στο αντικειμενο που επιθυμει κανεις.

Το Β.Εng σκετο ειναι τιποτα και λογικο ειναι.Δεν μπορεις να παρεις σε τρια χρονια αυτα που παιρνεις σε 5.
   

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page